GIZA HOUSE hikayesine hoş geldiniz…

Ege’de doğan GIZA HOUSE ilham, beceri ve bölgesel mirasımızın bir harmanı; eşsiz pamuklu kumaşlar ile özenle dikilen gömleklerin “evi”dir.

GIZA HOUSE gücünü, Ege Bölgesi’nin tarihi, zenginliği, bereketli topraklarından ve yöre halkının çalışkanlığından alır. İplikten, kumaşa ve dikime kadar özenle oluşturulan gömlekler, bu ilhamın birer ürünüdür.

GIZA HOUSE koleksiyonunda bulunan özgün, kaliteli gömlekler ve binlerce kumaş tasarımı ile lüks giyimi ulaşılabilir kılmak istedik. İtalya ve Türkiye’deki yaratıcı tasarım merkezlerimiz ile, stilde İtalya’nın rafine klasikliğini ve Türk Akdeniz zenginliğini benzersiz bir şekilde harmanladık. Gömleklerimizde orijinal, saf pamuklu kumaşların yanısıra, yün, ipek, keten gibi yaratıcı karışımlı kumaşlar kullanarak sizler için fark yaratmayı misyon edindik.

Gömleklerimizde asla polyester kumaş kullanmıyoruz. Doğallık, bizim için her zaman önceliklidir.

GIZA HOUSE, adını Mısır’ın verimli ve bereketli Nil Deltası’nda yetişen en iyi pamuk türlerinden olan Giza pamuğundan alıyor. Bu pamukların tohumları 19. yüzyılda Kavalalı Mehmet Paşa tarafından Anadolu’ya getiriliyor. Gömleklerimizi doğanın bize sunduğu bu en mükemmel pamuk türlerinden birisi olan orijinal Mısır Giza ve özenle seçilmiş Ege pamukları ile üretiyoruz. Özellikle Ege’ye özgü ve Avrupa’nın en uzun elyaflı pamuğu Meander 71 ile dokunmuş ipeksi tutuma sahip gömleklerimiz koleksiyonumuzun en değerli parçalarıdır.

GIZA HOUSE hikayesine hoş geldiniz…

Sepetinizde ürün yok.